11295719_815618118512998_7245379721490071935_n

DRUGIE ZDJĘCIE DZIEWCZYNKI WŚRÓD RUIN

Poszukiwań tajemniczej dziewczynki ze zdjęcia na tle ruin ciąg dalszy. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu internautów udało się odnaleźć inne ujęcie tej fotografii. Pojawił się także pierwszy poważny trop, który prowadzi do Australii. Będzie dokładnie sprawdzany.

 

O akcji pisaliśmy dwa dni temu na naszej stronie: http://skarpawarszawska.pl/artykuly/historia-tajemniczej-fotografii-kim-byla-dziewczynka-ze-zdjecia/.

 

Drugie zdjęcie, zrobione z innej perspektywy, jest autorstwa Hansa Reinharda. Nie wiadomo, kim był i jak znalazł się w tamtym miejscu oraz dlaczego dziewczynka mu pozowała. Zagadką jest także kiedy zostało zrobione drugie zdjęcie, wcześniej, czy później. Do jej rozwiązania trzeba zaangażować specjalistów od analizy fotografii. Tego wszystkiego starają się dowiedzieć administratorzy fanpage’a Tu było, tu stało. Potrzebują jednak wielkiej pomocy.
Dlatego rozszerzają akcję. Chcą rozwiesić na Muranowie plakaty, tak by starsi mieszkańcy Warszawy, którzy nie mają dostępu do sieci mogli ewentualnie pomóc. Wszyscy chętni do wsparcia inicjatywy mogą się zgłaszać mailowo tubylotustalo@gmail.com.

 

Zdjęcie zainspirowało Grzegorza Kossona do napisania książki „Gruzy czyli obrazy zwycięstwa”. Tu było, tu stało chce odnaleźć kobietę, którą jest dziś dziewczynka z fotografii i zrobić jej zdjęcie w tym samym miejscu, by dopełnić jego historię.

 

Fot. Hans Reinhard/Corbis

Dodaj komentarz